
UPDF to jedyny edytor PDF, jakiego potrzebujesz
Edytor UPDF to jedna z najlepszych aplikacji, jakie ostatnio poznałem. Prosty, szalenie skuteczny i... z funkcjami AI, które potrafią podsumowywać ogromne PDF-y w ciągu kilku sekund.
Partnerem materiału jest marka Superace Software Technology Co., Ltd., czyli twórca aplikacji UPDF. Dziękuję im za współpracę.
Edytowanie PDF w programie UPDF
Przeglądanie i edytowanie PDF to tylko z pozoru prosty temat, ale każdy, kto kiedykowiek próbował zgłębiać go w szerszej skali, przekonał się, jak trudne i niewygodne to jest.
Ja sam zmagam się z tym od lat, próbując modyfikować kolory dokumentów PDF, ich krój, tworzyć nowe oraz konwertować je do docx i innych formatów. Do niedawna wyrywałem włosy z głowy podczas tych wszystkich czynności, ale wreszcie na rynku pojawiła się solidna alternatywa.
Mowa o UPDF, czyli uniwersalnym edytorze PDF wspieranym funkcjami sztucznej inteligencji (AI). Kiedy jego twórcy zaprosili mnie do współpracy, ten opis brzmiał na tyle zachęcająco, że postanowiłem to sprawdzić.

UPDF wstrzela się w szalejący trend AI, lecz – nie tak jak wielu twórców – robi to w sposób jak najbardziej uzasadniony – najważniejszą funkcją sztucznej inteligencji jest streszczanie nawet długich PDFów i wydobywanie z nich kluczowych informacji.
To nie jedyny as w rękawie, gdyż drugi kryje się pod postacią wsparcia na wszystkie najważniejsze platformy – jedno konto pozwala Wam edytować PDF-y na iPhone, smartfonie z Androidem, MacBooku, iPadzie i komputerze z Windowsem.
Czemu UPDF to najlepszy edytor PDF z AI?
W UPDF został wbudowany pełnoprawny asystent AI, z którym możecie chatować, przesyłać do niego PDF-y w celu analizy, pytać go o szczegóły z edytowanych dokumentów oraz tłumaczyć pliki na różne języki.

Można by rzec, że w zasadzie to my sami wyznaczamy ograniczenia w korzystaniu z jego inteligentnych funkcji, ponieważ algorytmy są gotowe, by pomóc nam w niemal każdej kwestii. Oto najważniejsze z nich.
Podsumowanie PDF dzięki AI
Streszczanie treści PDF-ów to w mojej ocenie prawdziwy game changer – gdybym miał takie narzędzie na studiach, życie wówczas byłoby znacznie prostsze. Nie mam jednak żalu, bo z tej świetnej funkcji możecie skorzystać Wy teraz.

Asystent AI w UPDF podsumuje nawet obszerny dokument, dlatego nie musisz czytać całej treści (nawet pobieżnie), by poznać kontekst. Program streści zawartość w żołnierskich punktach, a Ty zaoszędzisz mnóstwo czasu na ważniejsze czynności.
W moim kodeksie uznaję zasadę, że dobry skrót jest na wagę złota, a w tej aplikacji zrealizowano ją śpiewająco. Daję plusa.
Tłumaczenie PDF-ów na inne języki
UPDF AI pozwala również na tłumaczenie dokumentów PDF na kilkadziesiąt języków – w tym dostępny jest oczywiście język polski. Od teraz nie musisz korzystać z odrębnego tłumacza, by tworzyć prace, bo masz takiego pod ręką.
O ile my – ludzie – operujemy na maksymalnie kilku językach, o tyle komputerowi jest wszystko jedno, bo radzi sobie ze wszystkimi. Sztuczna inteligencja w UPDF jest w stanie podpowiadać nam zwroty w różnych językach, a ponadto swobodnie się z nami komunikać w wybranym z nich.
Podoba mi się to, jak twórcy programu skondensowali wszystkie potrzebne narzędzia w jednym centrum – funkcja tłumaczenia to strzał w dziesiątkę, o którym pewnie nie pomyślałbym w pierwszej chwili. Na szczęście pomyślano za mnie.
Wyjaśnianie treści PDF
Rozmowa ze sztuczną inteligencją to dla mnie zawsze świetna zabawa, ale jestem przekonany, że z UPDF AI niemal za każdym razem będzie konstruktywna – to dzięki opcji wyjaśniania, która potrafi rozpoznawać ogólny kontekst PDF-u oraz analizować znaczenie tekstów.
To pozwala nam na lepsze zrozumienie tematu i sprawniejszą pracę – a jeżeli wciąż czegoś nie rozumiemy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopytać. W końcu w UPDF cały czas dostępny jest dedykowany czat do pisania.
Tworzenie PDF-ów razem z AI
UPDF to aplikacja służąca nie tylko do przeglądania i szeroko rozumianej analizy dokumentów, ale również do tworzenia nowych PDF-ów od podstaw. Sam swobodnie korzystałem z tej funkcjonalności i mogę ją polecić – nieźle zastępuje Worda.

W oknie programu możemy wybrać szablon, pisać teksty, dodawać tabele, screeny i inne obrazki, jak również formatować całą zawartość. Zmiana rozmiaru, kroju tekstu i kolorów to bułka z masłem.
PS Pamiętajmy, że utworzony dokument możemy zapisać nie tylko w formacie PDF, ale również w docx (Word), pptx (PowerPoint) i wielu innych, dlatego potraktujmy UPDF jako uniwersalną aplikację do tworzenia treści.
Konwertowanie tekstu ze zdjęć
Jak widzicie, asy w rękawie UPDF czają się na każdym kroku – podsumowania, tłumaczenia, tworzenie PDF-ów to funkcje, które w mojej skromnej ocenie powinny skrywać się w każdej aplikacji tego typu. Bo do nich świetnie pasują.
Do tej listy dopisuję także konwertowanie tekstu ze zdjęć na tekst gotowy do skopiowania i przetwarzania. Fotografujecie i skanujecie dokumenty, aby potem pracować z nimi na komputerze? To na pewno doskonale wiecie, o czym mówię.

UPDF został wyposażony w technologię OCR, czyli rozpoznawanie liter i wyrazów na zdjęciach. Wystarczy wgrać fotografię z tekstem do narzędzia i uruchomić funkcję OCR, aby otrzymać nowy dokument, na którym słowa będą dały się kopiować i edytować krój.
To bardzo przydatne narzędzie i działa nader sprawnie, gdyż solidnie rozpoznaje teksty na nawet słabej jakości zdjęciach.
Krótko podsumowując, UPDF AI jest zdecydowanie jednym z najlepszych edytorów PDF, ponieważ dzięki wspomaganiu ze strony sztucznej inteligencji oferuje wiele asów w rękawie – jestem pewien, że z wymienionych powyżej funkcji będziecie korzystać na co dzień.
Jak sprawnie edytować PDF-y?
UPDF dysponuje całą paletą narzędzi do edycji tekstu – zmiana koloru, czcionki, rozmiaru i podkreślanie nie stanowią dla niego żadnego kłopotu, a to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

W aplikacji możesz zaznaczać zdania, dodawać kształty, rysować, kreślić linie, zakrywać czarnym polem wrażliwe treści oraz tworzyć rozbudowane ankiety. Nie sposób wymienić wszystkich funkcjonalności w jednym akapicie, jednak jedna sekcja zasługuje na szczególne wyróżnienie.
Zakładka „Edit PDF” pozwala na edycję treści, jaka aktualnie znajduje się w PDF-ie. Jeżeli potrzebujecie dopisać coś w istniejącym już zdaniu, to UPDF rozpozna użytą tam czcionkę i umożliwi dodawanie liter bez utraty stylu – mówiąc prościej, dokument Wam się „nie rozjedzie”.
UPDF Pro tańszy od konkurencji
Znamy już najważniejsze funkcje UPDF, dlatego pora przejść do pieniędzy – ile trzeba zapłacić za tę aplikację? Zdziwię Was, gdyż można nie płacić nic, a i tak móc wypróbować funkcje AI i otrzymać 2GB miejsca w chmurze, która synchronizuje wszystkie urządzenia.
Jeśli jednak to Wam nie wystarczy, bo potrzebujecie większych możliwości, to korzystając z mojego dedykowanego linku, możecie otrzymać zniżkę o wartości ponad 60% i kupić UPDF Pro z wtyczką AI w okazyjnej cenie kilkudziesięciu dolarów.
Twórcy oferują model rozliczenia rocznego (subskrypcja odnowi się co roku) lub jednorazowego zakupu z dożywotnim dostępem – jedno konto pozwoli Wam korzystać z UPDF Pro na wszystkich urządzeniach, co uważam za kolejną, ostatnią w tym artykule, zaletę.
Zobacz również

Android 12L mnie zachwycił. Tanie tablety dostaną turbo
14 listopada 2021
Jakie aplikacje są w Huawei AppGallery? Wszystko, co trzeba wiedzieć o AppGallery
8 kwietnia 2020