
Jak wygenerować plakat Disney w stylu Pixar?
AI plakaty Pixar przedstawiające śmieszne sceny podbijają nie tylko polski internet. Jak stworzyć obraz AI w stylu Pixara?
Generowanie plakatu Disney za pomocą AI
Obrazy AI w stylu Pixara to najnowszy hit internetu i – według mnie – jeden z pierwszych pokazów tego, czym AI może stać się już wkrótce. Generatorem śmiesznych obrazków i memów.

Polscy użytkownicy Wykopu i innych serwisów podłapali światowy trend, by realne i rzeczywiste sytuacje, postacie przedstawiać za pomocą animowanych grafik wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. W połączeniu z coraz lepiej opanowanym przez AI stylem Pixara wygląda to niesamowicie zabawnie.
Jak zawsze, wśród śmiesznych grafik znajdą się również te bardziej ofensywne, dlatego do ich oglądania podchodźcie z dystansem. Odpowiedzmy jednak na podstawowe pytanie: jak taki plakat Disney wytworzyć?
Jak wygenerować plakat Pixar?
O darmowych generatorach grafik AI napisałem dla Was osobny artykuł, dlatego serdecznie zapraszam Was do jego przeczytania. To właśnie z takich silników możecie skorzystać, aby spróbować swoich sił z tworzeniem sztucznych plakatów.
Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskacie w generatorze Midjourney – jego obrazy są dokładne, żywe i wyglądają jakby wyjęte spod rąk rysowników Pixara. Jednak Midjourney skrywa w sobie zasadniczą wadę, a mianowicie nie jest bezpłatny. Najtańsza subskrypcja w serwisie kosztuje 10 dolarów miesięcznie.
Aby generować grafiki AI bez ponoszenia kosztów, trzeba udać się do nieco mniej dokładnych, ale wciąż niezłych silników pokroju Bing Image Creator – jest to serwis Microsoftu, z którego sam korzystam podczas tworzenia tekstów na bloga. Wiele grafik na TechMobilnym pochodzi właśnie z Binga.

Po założeniu darmowego konta w serwisie otrzymujecie dostęp do pola tekstowego, w które musicie wpisać polecenie dla AI – tak zwany prompt. Jak się okazuje, stworzenie dokładnego opisu tego, co chcemy wygenerować, jest twardym orzechem do zgryzienia.
Pisanie promptów dla sztucznej inteligencji nie jest łatwe
Chodzi o jak najtrafniejsze przekazanie naszego zarysu w myślach do silnika AI, który nie jest domyślny i bazuje wyłącznie na porównaniach wpisanych słów ze swoją bazą. Należy zatem używać rozbudowanych opisów przedmiotów i osób, przymiotników, kolorów i czynności.
Wydawanie poleceń AI może wydawać się proste i intuicyjne, ale tylko na pierwszy rzut oka – zbyt krótkie oraz ogólnikowe prompty szybko spalą na panewce i przyniosą słabe grafiki, dlatego trening czyni mistrza. Sam wciąż uczę się, jak najszybciej i najłatwiej generować dokładnie to, co chcę.

Dla przykładu – plakaty przesiąknięte polskością, które możecie obserwować w tym artykule, wytworzyłem za pomocą wariantów hasła: „generate a Pixar-style movie poster with pixar title: Polska. In front of there are standing tall football player, muscular strongman pudzianowski with chest, pope in white clothes, ski jumper with skis and mustache, fat man with mustache and Jesus holding a polish flag”. Prawda, że dziwne?
To samo polecenie można wpisywać wielokrotnie, jak również modyfikować poszczególne słowa i zwroty. Najlepiej posługiwać się językiem angielskim, który AI rozumie naturalnie, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisać po polsku. Ważne, aby pisać trafnie i zrozumiale dla maszyny.
Z każdym kolejnym hasłem otrzymacie inne grafiki, dlatego uzbrójcie się w cierpliwość i generujcie. Chętnie poobserwuję efekty Waszej pracy w komentarzach pod tym wpisem – być może również otrzymacie rezultaty z dwoma papieżami i innymi zabawnymi postaciami z wąsem.
Na czym polega fenomen grafik AI?
Sztuczna inteligencja cały czas potrafi nas zaskakiwać, a ludzie wciąż uczą się ją obsługiwać. Nie chodzi tylko o śmieszne obrazki, ale również prawdziwe potrzeby – na rynku już pojawiają się intratne oferty pracy dla osób tworzących jak najlepsze prompty do generowania odpowiedzi ze strony botów.
W darmowych lub płatnych generatorach-silnikach AI: Midjourney, Microsoft Bing Image Creator, Crayion, Canva, Fotor AI.
AI zacznie lepiej radzić sobie z generowaniem tekstu na ekranie, rozumieniem promptów i balansem między śmiesznością a realizmem.
Sztuczna inteligencja już wprowadza potrzebę na zawód przyszłości – to osoba pisząca jak najlepsze komendy, prompty, dla generatorów AI.
Pod względem tego typu kreatywności ludzie wciąż wyprzedzają silniki AI, gdyż nadal lepiej opisują potrzeby oraz to, co chcą, aby było wygenerowane. Nazwałbym to wrodzoną intuicją, ale na pewno można to nazwać trafniej.
Jedno jest pewne – ten, kto będzie potrafił wyszkolić silnik AI pod konkretne potrzeby, będzie miał utartą ścieżkę kariery. Albo w nudnej korporacji, albo w branży social mediów.
Zobacz również

Ludzie kochają drogie smartfony Samsunga. Narzekają tylko nieliczni
19 marca 2020
Konkretne metody, jak kupować taniej i oszczędzać pieniądze
7 grudnia 2023