Jaki smartwatch do rozmów kupić? Najlepsze zegarki z funkcją rozmawiania
Jaki smartwatch do rozmów kupić? Wbrew pozorom nie jest to takie proste zadanie, ale wejdź, poradzimy sobie. Polecam najlepsze zegarki do rozmawiania przez Bluetooth lub eSIM.
TechMobilny jest już w Google News i na Facebooku – zachęcam Cię do zaobserwowania, by być na bieżąco. Polub blog też na Instagramie, YouTube i Twitterze.
Nie wstydzisz się gadać do nadgarstka i masz już dość wyciągania smartfona z kieszeni, by porozmawiać? Uścisnę Ci rękę, jak się spotkamy, ale najpierw polecę Ci najlepsze smartwatche z funkcją rozmowy – przez Bluetooth oraz eSIM.
Jak nie dać się naciąć?
Na początek mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Zła jest taka, że podczas wyboru smartwatcha do rozmów musisz piekielnie uważać – stosunkowo mało modeli ma mikrofon i głośnik, a ponadto zdarza się, że mimo opisu w sklepie mówiącego o „obsłudze połączeń” smartwatch ich nie wspiera.
Uważnie przyglądaj się także wersjom tego samego zegarka, bo historii są znane przypadki, w których mniejszy wariant smartwatcha nie pozwalał Ci gadać z koleżankami przez cały wieczór, a większa edycja identycznego modelu już tak – w tym przypadku sprawdza się zasada „bigger is better”. Mowa na przykład o Huawei Watch GT 2 42 i 46 mm.
Nie wspominam też o sytuacjach, w których zegarek poprzedniej generacji obsługuje połączenia Bluetooth (Amazfit GTS 2 i GTR 2), a jego następca już nie (Amazfit GTS 3 i GTR 3) – nigdy nie zrozumiem mody na odbieranie użytkownikom wcześniejszych funkcjonalności.
Jak zatem nie dać się zrobić w pambuko podczas kupna smartwatcha z rozmowami? Producenci nie zawsze chwalą się tą funkcjonalnością, dlatego wierz innym źródłom – wpisuj w Google dokładny model czasomierza z dopiskiem „Bluetooth calling”, szukaj informacji na YouTube, forach, w recenzjach i na Reddicie.
Dobra wiadomość jest taka, że kilka zegarków z funkcją rozmowy udało mi się znaleźć, dlatego przejdźmy do rzeczy.
Najlepszy smartwatch do rozmów
- Apple Watch SE (wersje GPS i GPS+Cellular)
- Apple Watch Series 3, 4, 5, 6 i 7 (wszystkie wersje)
- Huawei Watch GT 2 (46 mm, nie 42 mm!)
- Huawei Watch GT 2 Pro
- Huawei Watch 3 i 3 Pro
- Huawei Watch GT 3 (42 i 46 mm)
- Mobvoi TicWatch Pro 3 i Pro 3 Ultra
- Amazfit GTR 3 Pro (nie GTR 3 i nie GTS 3!)
- Amazfit GTS 2
- Amazfit GTR 2
- OPPO Watch (wersje 41 i 46 mm)
- Samsung Galaxy Watch 4
- Samsung Galaxy Watch 3
- Samsung Galaxy Watch Active 2
- Corn WB05 (można go kupić w chińskich sklepach)
Swój następny smartwatch do pogaduszek musisz wybrać samotnie, lecz dorzucę kilka rad – przede wszystkim Apple Watche współpracują najlepiej z iPhone’ami, Samsung Galaxy Watch 4 ostatnio pogryzł się z telefonami Huawei (nawet tymi starszymi z GMS), a kompaktowych zegarków dla kobiet lub osób z mniejszymi dłońmi jest tyle, co kot napłakał.
Rozpatrując ten ostatni dylemat, zwróciłbym się w kierunku zakupu Amazfit GTS 2, Huawei Watch GT 3 42 mm, OPPO Watch 41 mm, jednego z zegarków Samsung Galaxy Watch lub Apple Watch, o ile posiadasz iPhone’a – pozostałe modele z listy będą dużo obszerniejsze i mogą dziwnie wyglądać na węższych nadgarstkach.
Jakie smartwatche nie obsługują rozmów? Tabela jest długa i obejmuje głównie smartbandy udające prawdziwe zegarki, ale radziłbym szczególnie uważać na Amazfit GTS 3 i GTR 3, Huawei Watch GT 2 46 mm, Amazfit GTS 2e i GTR 2e, GTS 2 mini oraz T-Rex Pro. One pogaduszkom mówią stanowcze nie.
Na koniec zaznaczę, że do porządnych szermierek słownych smartwatche muszą posiadać mikrofon oraz głośnik, a także Bluetooth oraz/lub łączność eSIM, która pozwala na dzwonienie bez obecności telefonu w pobliżu. W przypadku rozmów przez Bluetooth smartfon musi się znajdować w rozsądnej odległości, choć połączenie powinniśmy odebrać i obsłużyć bez jego dotykania.
Źródła zdjęć: Huami, Huawei, OPPO